Tipy na výlet

Místa v okolí, která stojí za prozkoumání

Zámek Mikulov

Někdejší liechtensteinský a později dietrichsteinský zámek, stojící na výrazném skalním útesu tvoří již několik století nepřehlédnutelnou dominantu Mikulova.

Vzdálenost od chalupy: 23km

Více informací: www.mikulov.cz

Město Mikulov

Město Mikulov Vám nabízí především poznávání, a to doslova všemi smysly. Pro mnohé je důvodem k návštěvě historie města vtělená do architektonických památek, pro milovníky přírody a aktivního odpočinku jedinečné přírodní podmínky regionu. Těm z Vás, kdo dovedete ocenit dobré víno, nabízíme místní vinařskou tradici.

Vzálenost od chlaupy: 23km

Více informací: www.mikulov.cz

Hradištěk

Jde o malou ale výraznou vyvýšeninu, vystupující z širokého bezlesého hřebene, který postupně klesá z hlavního masívu Ždánického lesa. Nachází se 3 km severně od největší vinařské obce v republice - Velkých Bílovic. Je z něho široký rozhled do rozlehého plochého úvalu směrem k Dyji, kde za ním na horizontu se zvedají majestátně Pavlovské vrchy.

Vzálenost od chalupy: 20km

Více informací: www.turistika.cz

Zámek Lednice

Státní zámek Lednice je od roku 1945 majetkem státu, je spravován Ministerstvem kultury ČR prostřednictvím Národního památkového ústavu Praha, územní odborné pracoviště v Kroměříži. Zámek patří k nejnavštěvovanějším památkám v naší republice. 

Vzdálenost od chalupy: 23km

Více informací: www.zamek-lednice.com

Mandloňová stezka a rozhledna

Historie pěstování mandloní na našem území sahá do 17. století. První rozsáhlé sady však byly vysázeny ve snaze o soběstačnost socialistického hospodářství až v roce 1949 právě v Hustopečích.

Vzdálenost od chalupy: 9km

Více informací: www.hustopece.cz

Zámek Slavkov u Brna

Zámek Slavkov patří k nejmohutnějším barokním zámkům na Moravě a představuje dominantu města Slavkova u Brna. Znám je především jako rezidence významného rodu pánů z Kounic a jako místo, v jehož blízkosti se v roce 1805 odehrála bitva tří císařů.

Vzdálenost od chalupy: 50km

Více informací: www.zamek-slavkov.cz

Vyražte za vodou

Nejbližší koupaliště se nachází v nedalekých Hustopečích.

Aqualand Moravia v Pasohlávkách má vodu z termálního vrtu. Venkovní bazén Riviéra má i v zimě teplotu přes 30 stupňů. K tomu 20 tobogánů a skluzavek, saunový svět.

Za Mikulovem hned za hranicemi v městečku Laa an der Thaya čekají termální lázně se saunovým světem a toboganem.

Cyklotoulky

Výlet kolem vodní nádrže Vodní mlýny. Pecka i pro malé děti, které v kopcích protestují. Tady vás čeká jen rovinka a po cestě kiosky se zmrzlinou. 

Okruh Lednicko-valtickým areálem, trasa 27 km, ale bez kopců, zvládnou i děti. Doplnit energii doporučujeme u Hraničního zámečku. 

Chalupu Šakvice provozuje společnost Loma Trade s.r.o., 
Pražákova 1008/69, Štýřice, 639 00 Brno
IČO: 07100981
DIČ: CZ07100981 
© 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!